Cloudera Engineer

Komerční banka náměstí Junkových 2772/1, 155 00 Praha-Stodůlky
Máte zkušenosti s administrací big data systému Cloudera včetně jeho základních součástí HDFS, Hive, Impala, HBase, Spark, Sentry? Znáte dobře operační systém Linux Říkají vám něco pojmy jako Ubuntu, CentOS, OpenStack, Kubernetes, Dockers, ElasticSearch, Kafka, NGinx, Bash, Ansible nebo Python? Baví Vás pracovat s moderními a pokročilými technologiemi, učit se a objevovat nové možnosti a spolupracovat na neustálém zlepšování svěřených oblastí?

Máte technickou angličtinu na komunikativní úrovni?

Pokud na většinu z těchto otázek výše odpovíte ano, pak hledáme právě Vás!

Co Vás čeká v prvních dnech?

  • Poznáte náš tým, jeho klíčové lidi a o portfolio aktivit, které máme na starosti. Seznámíme Vás se systémy našeho datového skladu. Dozvíte se také základní informace o Komerční bance a o tom, jak fungujeme.

Co bude dál?

  • Vaší náplní bude administrace, technický a architektonický rozvoj Big Data platformy a dalších systémů datového skladu.
  • Budete spolupracovat s kolegy v týmu, kteří pracují podle moderních agilních metodik (Scrum/Kanban).
  • Budete součástí komunity expertů, kteří spravují BI systémy datového skladu KB.
  • Budete používat nejmodernější technologie ze světa IT a datových skladů.
  • Budete se podílet na tvorbě procesních metodik a standardů, vytvářet dokumentaci svěřených systémů.

Co od Vás očekáváme?

  • Znalost Big Data platformy Cloudera a jejích komponent HDFS , Hive, Impala, HBase, Kudu, Spark
  • Znalost operačního systému Linux
  • Znalost databázových systémů a SQL
  • Znalost scriptovacího jazyka Bash
  • Znalost technické angličtiny na komunikativní úrovni
  • Aktivní přístup při implementaci aktuálních IT trendů a technologií
  • Analytické a komunikační schopnosti
  • Spolupráci s kolegy v týmu
  • Proaktivní přístup, časovou flexibilitu

Výhodou je:

  • Znalost cloudových technologií AWS a Azure
  • Znalost dalších jazyků Ansible, Python, Java
  • Znalost Nginx, ElasticSearch, Kubernet, Docker, Jenkins, Kafka, Teradata

Jaké jsou benefity?

Nabízíme Vám

  • Prostor k seberealizaci a možnost odborného i kariérního růstu
  • Práci v přátelském, inspirativním a profesionálním prostředí
  • Zázemí silné a stabilní mezinárodní bankovní skupiny - držitele aktuálních ocenění TOP zaměstnavatel 2021
  • Pružnou pracovní dobu a využití Home office
  • Možnost zapojit se do řady charitativních a dobrovolnických aktivit společnosti
  • V době covidu, kdy je většina z nás na HO, oceníte bohatý systém benefitů: 5 týdnů dovolené, 2 dny osobního volna navíc a narozeninový den, příspěvek na penzijko (3 % z měsíční hrubé mzdy) a zaměstnanecké rizikové pojištění, zaměstnanecké bankovní produkty (vč. hypoték), Zlatou kartu (s asistenci pro auto a domácnost a cestovním pojištěním pro rodinu), plně hrazené 100 Kč stravenky, 6 720 bodů/Kč ročně do Cafeterie na zdraví, volný čas i vzdělávání a slevy u partnerů KB, komplexní Poradenský program (psychologické&právní služby), možnost využít služební zařízení i pracovat na svém telefonu, na který Vám přispějeme, firemní tarif s daty na míru a nabídkou pro rodinu, odměny jako bonus za Vaši skvělou práci nebo za doporučení kolegy
  • A když to situace opět dovolí, tak opět využijete i zvýhodněnou MultiSportku a podporu sportovních spolků
  • Na centrále na Vás čeká moderní pracovní prostředí s dobrou dostupností (Praha 5-Stodůlky, přímo na metru B), v budově je ta

Hledáme

Anglicky - domluvit se
Úroveň: Junior
Úroveň: Medior
Úroveň: Senior
Úroveň: Expert

Nabízíme

  • Typ odměny
    Odměna/Plat
  • Vzdálená práce
    Homeoffice
  • Pracovní prostředí
    Moderní
  • Typ práce nebo projektu
    Moderní technologie

Další informace o pozici

  • Typ smlouvy
    Interní pozice (HPP a další)
  • Typ pracovního úvazku
    Plný úvazek
  • Typ firmy
    Velká firma nebo korporace
  • Místo pracoviště
    náměstí Junkových 2772/1, 155 00 Praha-Stodůlky