OpenStack administrátor/ka

Komerční banka náměstí Junkových 2772/1, 155 00 Praha-Stodůlky
Máte znalost operačního systému Linux? Říkají vám něco pojmy jako Ubuntu, CentOS, OpenStack, Ceph, Kubernetes, Bash, Ansible nebo Kolla-Ansible? Máte technickou angličtinu na komunikativní úrovni? Baví Vás pracovat s moderními a pokročilými technologiemi, objevovat nové možnosti a spolupracovat na neustálém zlepšování svěřených oblastí? Pokud na většinu z těchto otázek odpovíte ano, pak hledáme právě Vás! Pojďte se stát součástí našeho týmu IT Privátní cloud!

Co Vás čeká v prvních dnech?

  • Absolvujete úvodní představení Komerční banky
  • Získáte informace o týmu IT Provozní podpora, jeho klíčových lidech a o portfoliu operačních systémů, platforem a aplikací, o které se stará

Co bude dál?

  • Budete se seznamovat s jednotlivými operačními systémy po stránce administrace a jejich rozvoje. Dále se budete seznamovat s virtualizační platformou OpenStack a objektově orientovaném uložišti Ceph. V tom Vám pomohou kolegové z týmu.
  • Vaší náplní bude administrovat virtualizační platformu OpenStack (instalace, konfigurace, údržba, provoz, upgrady a rozvoj) včetně integrací na kontejnerizační platformu Kubernetes a okolní svět
  • Budete vytvářet a aktualizovat dokumentaci svěřených systémů
  • Spoléháme také na vás v oblasti sledování vývoje a trendů operačních systémů, administračních nástrojů a virtualizační platformy OpenStack
  • Postupně se budete zapojovat do probíhajících nebo nových projektů
  • Budete součástí komunity odborníků, kteří se starají o provoz IT systémů v KB

Co od Vás očekáváme?

  • Znalost operačního systému Linux
  • Znalost virtualizační platformy OpenStack
  • Znalost scriptovacího jazyka Ansible a Bash (jazyk Perl či Python výhodou)
  • Znalost technické angličtiny
  • Ochotu učit se nové technologie
  • Zvládnutí práce pod stresem
  • Analytické a komunikační schopnosti
  • Proaktivní přístup, časovou flexibilitu
  • Spolupráci s kolegy v týmu

Výhodou pro Vás bude:

  • Znalost kontejnerizační platformy Kubernetes
  • Znalost dalších UNIX systémů

Jaké jsou benefity?

Nabízíme Vám

  • Práci s nejnovějšími technologiemi, možnost čerpat best practices od profesionálů v oboru IT
  • Zázemí silné a stabilní mezinárodní bankovní skupiny - držitele ocenění TOP zaměstnavatel 2015-2020
  • Prostor pro seberealizaci a možnost odborného a kariérního růstu
  • Pružnou pracovní dobu a využití Home office
  • Možnost zapojit se do řady charitativních a dobrovolnických aktivit společnosti
  • Moderní pracovní prostředí s dobrou dostupností (Praha 5-Stodůlky, přímo na metru B) a kvalitní okolní infrastrukturou, v budově je také cvičebna s lekcemi jógy či TRX, sprchy a zázemí pro kola
  • Bohatý systém benefitů: 5 týdnů dovolené a 2 dny osobního volna navíc, příspěvek na penzijko (3% z měsíční hrubé mzdy) a zaměstnanecké rizikové pojištění, zaměstnanecké bankovní produkty (vč. hypoték), Zlatou kartu (s cestovním pojištěním pro rodinu a asistenci pro auto a domácnost), plně hrazené 100 Kč stravenky, 6 720 bodů/Kč ročně do Cafeterie na zdraví, volný čas i vzdělávání a slevy u partnerů KB, zvýhodněnou MultiSportku a podporu sportovních spolků, možnost využít služební zařízení i pracovat na svém telefonu, na který Vám přispějeme, firemní tarif s daty na míru a nabídkou pro rodinu, odměny jako bonus za Vaše skvělou práci nebo za doporučení kolegy

Hledáme

Česky - domluvit se
Anglicky - čtení dokumentace
Úroveň: Medior
Úroveň: Senior
Úroveň: Expert

Nabízíme

  • Typ odměny
    Odměna/Plat
  • Vzdálená práce
    Homeoffice
  • Pracovní prostředí
    Moderní
  • Typ práce nebo projektu
    Moderní technologie

Další informace o pozici

  • Typ smlouvy
    Interní pozice (HPP a další)
  • Typ pracovního úvazku
    Plný úvazek
  • Typ firmy
    Velká firma nebo korporace
  • Místo pracoviště
    náměstí Junkových 2772/1, 155 00 Praha-Stodůlky