HPC Linux system specialist

IT4Innovations národní superpočítačové centrum Provozujeme superpočítače Anselm, Salomon, DGX-2, Barbora a instalujeme další. Spravujeme cca 1 400 fyzických serverů a více než 250 virtuálních serverů, přičemž 96% běží na LINUX. Používáme široké portfolio moderních pracovních nástrojů - Puppet, Git, Grafana, Elasticsearch apod. Při práci „mluvíme“ jazyky Python, Ruby, Perl, C, C++, C#, Go, Bash, Tcl, Lua. Více na www.it4i.cz .

  • Plný úvazek
  • Částečný úvazek
Mzda
Navrhni si mzdu
Informace

Popis pozice

Náplň:

  • Správa fyzických a virtuálních serverů na platformě vSphere
  • Instalace serveru od OS až po aplikace, dle požadavků uživatelů
  • Správa, aktualizace a řešení incidentů na stávajících serverech
  • Správa serverových aplikací (apache, ldap, mysql, postfix..)
  • Řešení uživatelských tiketů
  • Analýza bezpečnosti provozovaných serverových služeb

Požadavky:

  • VŠ vzdělání technického typu
  • 1 rok praxe v oboru
  • Pokročilá znalost OS RHEL/CentOS
  • Zkušenosti se správou webhostingových služeb
  • Znalost skriptování v jazycích Bash nebo Python
  • Znalost TCP/IP stacku
  • Znalost harmonizačních nástrojů (Puppet, Ansible, Chef..)
  • Schopnost navrhnout řešení a migraci obsolete služeb
  • Anglicky jazyk slovem i písmem

Výhodou:

  • Zkušenosti s monitorovacím nástrojem Icinga
  • Zkušenosti s aplikacemi pro sběr logu a metrik (InfluxDB, Redis, Elasticsearch..)

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Medior
  • Praxe:
    1 rok
  • Vzdělání:

Pozice

Unix/Linux admin Admin aplikačních serverů

Jazyky

Česky – domluvit se Anglicky – domluvit se

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

Co nabízíme:

  • mzda min. 40 000 Kč podle kvalifikace a zkušeností kandidáta,
  • práci v prestižní organizaci s mezinárodním prostředím,
  • moderní pracovní prostředí,
  • 6 týdnů dovolené,
  • pružná pracovní doba,
  • příspěvek na penzijní připojištění,
  • dotované závodní stravování a další benefity

Přihlášky doložené motivačním dopisem a životopisem zasílejte na e-mail: petra.brozova@vsb.cz. Do předmětu e-mailu uveďte „Výběrové řízení – HPC specialist“.

Informace o pozici

Typ odměny Odměna/Mzda
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Inovační projekty Transformační projekty
Typ smlouvy Interní pozice (HPP a další)
Typ pracovního úvazku Plný úvazek Částečný úvazek
Typ firmy Střední
Místo pracoviště Ostrava-Poruba