PHP Full stack developer - chat/ video / audio

Jsme menší firma MMG Corporation, která aktuálně pracuje v oboru Affiliate marketingu a webové monetizace. Máme ambice se stát platební institucí. Hledáme pro sesterskou společnost - provozovatele webových stránek. V odpovědi prosím zejména pošli: - zda splňuješ požadované - znalost angličtiny na komunikativní úrovni - pokročilý, - zda žiješ v ČR, ideálně Praha - svou představu o ManDay sazbě, - CV v anglickém jazyce.

Spolupráce
  • Freelancer
  • Homeoffice
  • Remote
  • Plný úvazek
Mzda
80 000 Kč / měsíc nebo si řekni o víc
Informace

Popis pozice

Your Role:

- Development and maintenance of advanced web applications, focusing on both front-end and back-end development.
- Utilize your expertise in PHP OOP to create robust, scalable solutions.
- Develop interactive video/audio/chat messengers and manage innovative live web projects with extensive interactivity and communication features. Where a lot of different technologies are being used.

Who We're Looking For:

- A full-stack developer with substantial experience in PHP OOP, capable of handling both front-end and back-end development.
- Proficiency in Vue.js or React is advantageous but not a prerequisite; we value a willingness to learn and adapt.
- A professional who thrives on autonomy, efficiently managing complex projects.
- An individual who values teamwork, is open to collaboration, and proactively seeks guidance when needed.
- Someone who demonstrates openness, fairness, and a strong work ethic, with dedication to their craft.

Our Working Environment:

- A test-friendly environment utilizing various technologies and tools
- Emphasis on creative freedom and innovation in development.
- Although mostly we work remotely, our team thrives on collaboration. Regular virtual meetings, brainstorming sessions, and a supportive chat environment ensure you're never working in isolation.

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Medior Senior
  • Praxe:
    3 roky

Pozice

PHP developer Full stack developer

Základní dovednosti

PHP OOP github Javascript git docker

Výhodou

React Vue.js

Softskills

komunikativní férový otevřený

Jazyky

Česky – domluvit se Anglicky – domluvit se

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

What We Offer:

- A friendly and supportive, flat company structure with approachable leadership.
- A primary focus on new, innovative projects (80% new development, 20% maintenance).
- The convenience of remote work with an 8-hour workday.
- Flexible scheduling with core hours from 9am-5pm for team collaboration.
- Modern communication tools, with headquarters available for occasional meetings.
- A one-year contract with potential for extension, offering competitive remuneration based on experience and skills.

Proč si vybrat tuto nabídku

If you're a full-stack PHP OOP developer, looking for an exciting new challenge, we'd love to connect with you. Contact us to explore this opportunity further. We're eager to expand our team with your talent!

Informace o pozici

Mzda 60 000 - 80 000 Kč / měsíc
Typ odměny Odměna/Mzda
Vzdálená práce Homeoffice Remote
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Inovační projekty
Typ smlouvy Freelancer
Typ firmy Malá
Místo pracoviště Homeoffice