Linux Administrátor (junior, medior, senior)

IT4Innovations národní superpočítačové centrum poskytuje českým i zahraničním výzkumným týmům z akademické sféry i průmyslu nejmodernější technologie a služby v oblasti vysoce výkonných výpočtů, numerických simulací, datových analýz a umělé inteligence. V současné době provozujeme čtyři superpočítače: Anselm, Salomon, Barbora a specializovaný systém DGX-2 pro výpočty v oblasti umělé inteligence. IT4Innovations je také výzkumným centrem se silnými mezinárodními vazbami. Více na www.it4i.cz.

Úroveň
  • Junior
  • Senior
  • Expert
  • Plný úvazek
  • Částečný úvazek
Mzda
40 000 Kč / měsíc nebo si řekni o víc
Informace

Popis pozice

V současné chvíli hledáme na pozici HPC System Specialist:

Náplň pracovní činnosti:

  • správa fyzických a virtuálních Linux serverů na platformě vSphere,
  • instalace serveru od OS až po aplikace, dle požadavků uživatelů,
  • správa, aktualizace a řešení incidentů na stávajících serverech,
  • správa serverových aplikací (apache, ldap, mysql, postfix..),
  • řešení uživatelských tiketů.

Požadavky na kandidátku/a:

  • VŠ vzdělání,
  • znalost OS Linux (ideálně RHEL/CentOS),
  • znalost skriptování v jazycích Bash nebo Python,
  • anglický jazyk.

Výhodou kandidáta/tky:

  • zkušenosti s monitorovacím nástrojem Icinga,
  • zkušenosti s aplikacemi pro sběr logu a metrik (InfluxDB, Redis, Elasticsearch..),
  • znalost harmonizačních nástrojů (Puppet, Ansible, Chef..).

Typ pracovní činnosti:

  • plný anebo částečný pracovní úvazek,
  • dlouhodobější spolupráce se studenty možná.

Nástup možný ihned.

Přihlášky doložené motivačním dopisem a životopisem zasílejte do 28. 10. 2020 na e-mail: petra.brozova@vsb.cz. Dovolujeme si Vás upozornit, že osloveni budou jen uchazeči pozvaní k pohovoru. Do předmětu e-mailu uveďte „Výběrové řízení – HPC Linux system specialist“.

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Junior Medior Senior Expert
  • Praxe:
    1 rok
  • Vzdělání:

Pozice

Python developer

Jazyky

Česky – domluvit se Anglicky – domluvit se

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

Co nabízíme:

  • menší pracovní tým rodinného typu, žádný nekonečný korporát,
  • práci v prestižní stabilní organizaci s mezinárodním a moderním prostředím(více na https://www.it4i.cz ),
  • mzda min. 40 000 Kč podle kvalifikace a zkušeností kandidáta,
  • 6 týdnů dovolené,
  • pružná pracovní doba,
  • příspěvek na penzijní připojištění,
  • dotované závodní stravování a další benefity,
  • otevřenost všemu novému. Od nápadu k realizaci je u nás jenom krůček. To, co umíte, využijete a hodně dalšího se toho naučíte. Profesně porostete v různých IT oblastech s tím, jak pomůžete nasazovat nové věci a udržovat ty běžící.
  • a rozhodně se tady nebudete nudit!

Informace o pozici

Mzda 40 000 Kč / měsíc
Typ odměny Odměna/Mzda
Vzdálená práce Homeoffice
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Inovační projekty Transformační projekty
Typ smlouvy Interní pozice (HPP a další)
Typ pracovního úvazku Plný úvazek Částečný úvazek
Typ firmy Střední
Místo pracoviště IT4Innovations, VŠB-TUO, Ostrava - Poruba