DevOps Engineer

Pro tým pracující na appce pro investiční bankovnictví hledáme posilu na pozici DevOps Engineer. Pokud Vás baví práce s lidmi a zajímá Vás pozice ve stabilní bankovní společnosti, máme pro Vás skvělou nabídku s transparentním a přímým jednáním, skvělým kolektivem a nejnovějšími technologiemi.

  • Senior
  • Expert
Spolupráce
  • Freelancer
  • Plný úvazek
Mzda
Navrhni si mzdu
Informace

Popis pozice

Náplň práce:

  • Budování a rozvoj OPS kompetencí v DevOps
  • Správa služeb na pomezí mezi aplikačním squadem a provozními týmy (INFRA), se zaměřením na middleware platformy
  • Podpora v automatizaci deploymentu a testování
  • Instalace nových verzí aplikací a udržování jejich provozu, případně na analyzování nastalých problémů
  • Kapacitní plánování; ladění a optimalizaci provozovaných aplikací
  • Ladění monitorovaných událostí
  • Zajišťování a koordinace řešení zákaznických problémů s týmy podpory a to jak v českém i anglickém jazyce
  • Držení provozních pohotovostí (pokud to SLA bude vyžadovat)

Spolupracovat budete:

  • S vývojářskými týmy při nasazování nových aplikací
  • S týmem zajišťujícím jejich provoz při konfiguraci a ladění infrastruktury, aby aplikace fungovaly jako na drátkách v souladu s požadovanými SLA
  • V synergii s OPE_COE budete pomáhat se správou infrastruktury v KB (databáze, operační systémy, monitoring)

Potřebné dovednosti, znalosti a zkušenosti:

  • Ochota učit se a dále se rozvíjet, pak si snadno osvojíte dovednosti, které vám budou při nástupu chybět
  • Pokročilá znalost práce s Linux OS, SQL a orientace v problematice sítí
  • Instalace, konfigurace a administrace platformy Kubernetes
  • Zkušenosti s IBM HTTP server / Apache / nginx a provozem aplikací v kontejnerech (Docker) včetně monitoringu kontejnerů (Grafana, Prometheus, Java EE a ELK stack výhodou)
  • Zkušenosti s verzovacími a workflow management nástroji -Git, CI/CD pipeline
  • Zkušenosti s nástroji na orchestraci (Ansible, Terraform, UrbanCode Deployment, ArgoCD výhodou)
  • Aktivní praktická znalost skriptovacího jazyka (Bash, Python, Perl)
  • Schopnost spolupracovat v rámci týmu
  • Analytické a komunikační schopnosti
  • Samostatnost, pečlivost a aktivní přístup

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Medior Senior Expert
  • Praxe:
    3 roky
  • Vzdělání:

Pozice

Specialista DevOps

Základní dovednosti

DevOps Linux SQL Kubernetes IBM HTTP server/ Apache/ ngix Docker GIT CI/CD Bash Python Perl Znalost nástrojů na orchestraci

Výhodou

Grafana Prometheus Java EE ELK stack

Softskills

Týmový duch Proaktivita Pečlivost Samostatnost Analytické myšlení Komunikační schopnosti Zodpovědnost

Jazyky

Česky – plynule Anglicky – domluvit se

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

  • Férové a otevřené jednání
  • Školení, vzdělávání a další rozvoj
  • Osobní přístup a otevřené dveře k vedení
  • Pravidelná neformální setkání s dobrým jídlem a pití
  • Výjimečně krátká splatnost faktur (10 dnů)

Proč si vybrat tuto nabídku

Společnost má ambice stát se číslem 1 mezi moderními bankovními společnostmi. Vedle agility je kladen velký důraz na využívání moderních technologií, pracovníci mají nárok na home-office a najde se čas i na pivo. A Vy můžete být součástí!

Informace o pozici

Typ odměny Odměna/Mzda
Vzdálená práce Homeoffice
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Inovační projekty
Typ smlouvy Freelancer
Typ firmy Velká firma nebo korporace
Místo pracoviště Praha 5 (HO až 3 dny týdně)