ACTIVE DIRECTORY (up to 70.000 CZK)

Do you have expertise with Active Directory? Do you have experience in PowerShell scripting? Active Directory team is looking for senior technician who will to support AD environment. Team is responsible for a lot of interesting projects. ACTIVE DIRECTORY (up to 70.000 CZK)

  • Plný úvazek
Mzda
70 000 Kč / měsíc nebo si řekni o víc
Informace

Popis pozice

*Domain infrastructure upgrade 2016.
*Identity and Access Management deployment.
*AD forest integration (mergers and acquisition).
*Hybrid environment O365, 3rd party service usage with Single Sign-On.
*Centralized DNS management deployment.

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Senior
  • Praxe:
    3 roky
  • Vzdělání:

Pozice

MS admin Podpora

Základní dovednosti

*Solid knowledge of Active Directory. *English skills - both written and spoken. *O365 identity / Azure AD Connect. *Identity and Access Management. *Time Services (Meinberg cluster solution). *Servic

Výhodou

*Attractive salary. *5 weeks of holiday. *Training opportunities. *Meal-vouchers. *Mobile phone. *Friendly working environment. *Place of work: Brno

Jazyky

Česky – domluvit se Anglicky – domluvit se

Informace o pozici

Mzda 60 000 - 70 000 Kč / měsíc
Typ odměny Odměna/Mzda
Vzdálená práce Homeoffice
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Inovační projekty
Typ smlouvy Interní pozice (HPP a další)
Typ firmy Velká firma nebo korporace
Místo pracoviště ACTIVE DIRECTORY (up to 70.000 CZK)