DevOps Engineer

Pro našeho významného klienta z bankovního prostředí hledáme kandidáty na pozici DevOps Engineer na IČO.

Spolupráce
  • Freelancer
  • Plný úvazek
Mzda
9 000 Kč / měsíc nebo si řekni o víc
Informace

Popis pozice

Co vás na této pozici čeká?

  • Monitoring, detekce a hlášení blížících se problémů
  • Infrastrukturní řešení (zálohování a skladování dat, servery, networking, databáze, OS)
  • Správa IT požadavků zaměstnanců a opravy IT zařízení
  • Nasazování nových aplikací a zajišťování jejich hladkého provozu
  • Koordinace řešení technických problémů našich zákazníků
  • Obsluha Linux a Windows serverů

Budete spolupracovat:

  • S vývojářskými týmy při nasazování nových aplikací
  • S týmem zajišťujícím jejich provoz při konfiguraci a ladění infrastruktury, aby aplikace fungovaly jako na drátkách v souladu s požadovanými SLA
  • V synergii s OPE_COE budete pomáhat se správou infrastruktury (databáze, operační systémy, monitoring)

 Náplň vaší příští práce bude:

  • Budování a rozvoj OPS kompetencí v DevOps
  • Správa služeb na pomezí mezi aplikačním squadem a provozními týmy (INFRA), se zaměřením na middleware platformy
  • Podpora v automatizaci deploymentu a testování
  • Instalace nových verzí aplikací a udržování jejich provozu, případně na analyzování nastalých problémů
  • Kapacitní plánování; ladění a optimalizaci provozovaných aplikací
  • Ladění monitorovaných událostí
  • Zajišťování a koordinace řešení zákaznických problémů s týmy podpory a to jak v českém i anglickém jazyce
  • Držení provozních pohotovostí (pokud to SLA bude vyžadovat)

Znalosti a zkušenosti, které jsou klíčové:

Na prvním místě je to vaše ochota učit se a dále rozvíjet. Pak si snadno osvojíte i dovednosti, které vám při nástupu případně budou chybět. A nebojte se, nenecháme vás v tom, naopak – rádi vám poradíme a pomůžeme. Dále pak:

  • Pokročilá znalost práce s Linux OS, SQL a orientace v problematice sítí
  • Instalace, konfigurace a administrace platformy Kubernetes
  • Zkušenosti s IBM HTTP server / Apache / nginx a provozem aplikací v kontejnerech (Docker) včetně monitoringu kontejnerů (Grafana, Prometheus, Java EE a ELK stack výhodou)
  • Zkušenosti s verzovacími a workflow management nástroji – Git, CI/CD pipeline
  • Zkušenosti s nástroji na orchestraci (Ansible, Teraform, UrbanCode Deployment, ArgoCD výhodou)
  • Aktivní praktická znalost skriptovacího jazyka (Bash, Python, Perl)
  • Češtinu/slovenštinu na úrovni rodilého mluvčího a technickou angličtinu na komunikativní úrovni

Kromě toho očekáváme:

  • Schopnost spolupracovat v rámci týmu
  • Analytické schopnosti, komunikační schopnosti
  • Samostatnost, pečlivost a aktivní přístup

 Co by Vás mohlo ještě zajímat?

  • 2 dny onsite/3 dny doma
  • Forma spolupráce: IČO
  • Místo pracoviště: Praha 5
  • Délka spolupráce: do konce roku 2024

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Senior
  • Praxe:
    3 roky
  • Vzdělání:

Pozice

DevOps admin Unix/Linux admin

Základní dovednosti

Linux OS SQL DevOps Kubernetes

Jazyky

Česky – domluvit se Anglicky – čtení dokumentace

Informace o pozici

Mzda 6 000 - 9 000 Kč / měsíc
Typ odměny Odměna/Mzda
Vzdálená práce Homeoffice
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Inovační projekty Transformační projekty
Typ smlouvy Freelancer
Typ firmy Velká firma nebo korporace
Místo pracoviště Praha 5
Termín nástupu 01.05.2024