Senior Java Developer

We are business that brings together its digital, cloud and big data & security business lines. It will be a global leader in data-driven, trusted and sustainable digital transformation. A nextgeneration digital business, Our sytems from worldwide leading positions in digital, cloud, data, advanced computing and security.

Spolupráce
  • Freelancer
  • Plný úvazek
Mzda
180 000 Kč / měsíc nebo si řekni o víc
Informace

Popis pozice

ABOUT POSITION

Federal tax application is a comprehensive digital solution designed to simplify the process of preparing and filing federal tax returns. It serves as a virtual tax advisor, guiding users through the intricacies of tax laws and regulations to ensure compliance and maximize deductions and credits. Your job will be to extend it.

Activities

  • Analysis of requirements
  • Deployments (CI/CD)
  • Processing control etc.

REQUIREMENTS

  • Java
  • SpringBoot, Hibernate
  • SQL
  • Oracle knowledge
  • Jenkins, GIT
  • CI/CD knowledge
  • OpenShift or Kubernetes of benefit

WHAT CAN YOU EXPECT?

  • At least 2 days on site (Vienna; Europlaza)
  • 3 days home office / remote access (via own computer)
  • Otherwise, the work takes place in the development, test and partly also productive systems of the customer
  • Field of application is in the context of personal data: Prerequisite for the assignment is a security check, annual renewal of criminal record extract,..

  • Freelance
  • Vienna - 3 days onsite
  • €50-€65 per hour

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Senior
  • Praxe:
    5 let

Pozice

Java developer

Česky – domluvit se Anglicky – domluvit se Německy – domluvit se

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

  • Zakládáme si na přátelském a individuálním jednání.
  • Zabýváme se i vývojem na zakázku, penetračním a zátěžovým testováním.
  • Poskytujeme daňové a účetní konzultace zdarma.
  • Právní poradenství zdarma.
  • Zažijete s námi skvělé teambuildingy.

Proč si vybrat tuto nabídku

Jsme stabilní společnost s kontinuálním růstem. Spolupracujeme s více než 100 tuzemskými i zahraničními firmami.

Informace o pozici

Mzda 160 000 - 180 000 Kč / měsíc
Typ odměny Odměna/Mzda
Vzdálená práce Homeoffice
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Inovační projekty
Typ smlouvy Freelancer
Typ firmy Velká firma nebo korporace
Místo pracoviště Vienna - 3 days onsite