Ruby on Rails Junior with a passion for AI

Are you afraid of programmers losing their jobs to AI? Be one of those riding the progressive wave of implementing AI in their solutions!

Úroveň
  • Junior
Spolupráce
  • Freelancer
  • Plný úvazek
Mzda
50 000 Kč / měsíc nebo si řekni o víc
Informace

Popis pozice

What we do:

We automate processes. We solve problems. Every solution is custom-tailored to the needs of our clients. Every project differs, and there are always multiple projects in progress simultaneously.

What would you do:

Learn. Practice. Improve. Build the solutions with us, ask questions, look for answers, fiddle with the new technology, and become a valuable team member. Debug, integrate, and update the solutions you’ve built. Enjoy the gratitude of our clients whom you’ve saved tons of work and and probably even part of their sanity.

What should you know:

Basics of Ruby/Ruby on Rails.

English.

Logic.

What we offer:

Decent starting salary with a growth that reflects your contribution to the team effort.

Paid study hours.

Flexible work hours.

Friendly environment with colleagues who are happy to help, yet appreciate and encourage your independence.

How to apply:

Send us a snippet of your code or link to your favourite hobby project to "zdenka@timepress.co.uk". Add a few words about you, AI or a UK sitcom we’ve missed, and you will immediately gain extra bonus points.

Looking forward to your reply!

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Junior Medior

Pozice

Ruby on Rails developer Python developer

Základní dovednosti

Ruby on Rails Ruby

Výhodou

Python

Jazyky

Česky – domluvit se Anglicky – domluvit se

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

  • CSR - společensky odpovědná firma
  • Čas na inovace
  • Finanční bonusy
  • Homeoffice
  • Občerstvení na pracovišti
  • Pet-friendly office
  • Pružná pracovní doba
  • Přátelské prostředí
  • Skvělý tým profesionálů
  • Stabilní firma

Proč si vybrat tuto nabídku

Last but not least: 1. obýváme kanceláře ve vile na Petřinách 5 minut chůze od metra, 2. pořádáme Ruby srazy, organizujeme přednášky a podporujeme Ruby komunitu, aby bylo vždycky kde sdílet zkušenosti, 3. rádi se vidíme v práci a nemáme problém zajít večer společně na pivo nebo kolegovi na konzert.

Informace o pozici

Mzda 40 000 - 50 000 Kč / měsíc
Typ odměny Odměna/Mzda
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Inovační projekty
Typ smlouvy Interní pozice (HPP a další) Freelancer
Typ firmy Malá
Místo pracoviště Praha 6 u metra Petřiny, hybrid