Frontend Developer

For the world leader in the automotive industry we are looking for Frontend Developer. Each squad will be a team of 8-10 members, which will have Frontend Developer, Backend Developer, Fullstack Developer and Solution Architect. In that team you will be create and design solution for automotive industry. You can partly work remote.

  • Senior
  • Expert
Spolupráce
  • Freelancer
  • Plný úvazek
Mzda
140 000 Kč / měsíc nebo si řekni o víc
Informace

Popis pozice

Development skills
• HTML5, TypeScript, JSON, CSS and JavaScript
• Web Component techniques
• Knowledgeable in Testing framework like Mocha/Chai/WCT (Web Component Tester) or others
• Skilled in at least one frontend framework (Angular, React, Vue, Polymer, etc…)
Operating System
• Windows
• Android
• iOS

Methodologies
• Scrum
• Test driven development
• DevOps
• Continuous Integration / Continuous Delivery
• Tools
o Visual Studio Code (preferred and encouraged)
o GIT
o SonarQube or similar code coverage tools (nice to have)

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Medior Senior Expert
  • Praxe:
    4 roky

Pozice

TypeScript developer

Jazyky

Anglicky – domluvit se

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

Co oferujemy:

  • Stabilna praca w profesjonalnym zespole,
  • pracę w naszym biurze we Wrocławiu lub zdalną w Polsce,
  • Ciekawa ścieżka kariery w międzynarodowej organizacji,
  • spójny zakres obowiązków,
  • Umowa B2B lub FTE
  • wynagrodzenie zależy od doświadczenia; budżet 22 000- 27 000 zł brutto miesięcznie

Informace o pozici

Mzda 10 000 - 140 000 Kč / měsíc
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Inovační projekty Transformační projekty
Typ smlouvy Interní pozice (HPP a další) Freelancer
Typ firmy Velká firma nebo korporace
Místo pracoviště Wroclaw Poland