Web Developer | International project | Brno

The client (one of the largest US telco operators) is developing an advanced application designed to manage and oversee their comprehensive infrastructure, specifically focusing on optical networks, communication, and networking services within the United States.

Úroveň
  • Medior
  • Senior
  • Expert
Pozice
Spolupráce
  • Freelancer
  • Homeoffice
Úvazek
  • Plný úvazek
Mzda
120 000 Kč / měsíc nebo si řekni o víc
Informace

Popis pozice

ABOUT POSITION:

The client (one of the largest US telco operators) is developing an advanced application designed to manage and oversee their comprehensive infrastructure, specifically focusing on optical networks, communication, and networking services within the United States. A key component of this application is the integration of Geographic Information System (GIS) technology. This integration is intended to facilitate an interactive and dynamic representation of their infrastructure on a map. The application aims to provide a comprehensive and user-friendly platform for monitoring, analyzing, and managing the network's various aspects, including but not limited to, optical fiber routes, network connectivity, service areas, and equipment locations.

The goal is to create a robust and versatile tool that provides valuable insights into the network's status and performance, thereby aiding in strategic planning, decision-making, and maintenance of the infrastructure.

REQUIREMENTS:

  • JavaScript 5+ y
  • React or Angular preffered
  • HTML, CSS
  • very much prefer Spatial application experience

WHAT CAN YOU EXPECT?

  • Dynamic and challenging work environment
  • International team
  • Important project

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Medior Senior Expert
  • Praxe:
    4 roky

Pozice

Web/kodér

Základní dovednosti

Javascript Angular/React

Výhodou

CSS HTML

Jazyky

Anglicky – plynule

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

  • Zakládáme si na přátelském a individuálním jednání.
  • Zabýváme se i vývojem na zakázku, penetračním a zátěžovým testováním.
  • Poskytujeme daňové a účetní konzultace zdarma.
  • Právní poradenství zdarma.
  • Zažijete s námi skvělé teambuildingy.

Proč si vybrat tuto nabídku

Jsme stabilní společnost s kontinuálním růstem. Spolupracujeme s více než 100 tuzemskými i zahraničními firmami.

Informace o pozici

Mzda 100 000 - 120 000 Kč / měsíc
Typ odměny Odměna/Mzda
Vzdálená práce Homeoffice
Pracovní prostředí Moderní
Typ smlouvy Freelancer
Typ pracovního úvazku Plný úvazek
Typ firmy Velká firma nebo korporace
Místo pracoviště Brno