Vedoucí útvaru provozu a správy HPC

IT4Innovations Ostrava-Poruba
Termín pro odpověď do 16.08.2020
IT4Innovations národní superpočítačové centrum poskytuje českým i zahraničním výzkumným týmům z akademické sféry i průmyslu nejmodernější technologie a služby v oblasti vysoce výkonných výpočtů, numerických simulací, datových analýz a umělé inteligence. V současné době provozuje čtyři superpočítače: Anselm, Salomon, Barbora a specializovaný systém DGX-2. Aktuálně spravujeme cca 1 400 fyzických a více než 250 virtuálních serverů, přičemž 96 % běží na LINUX.

IT4Innovations národní superpočítačové centrum poskytuje českým i zahraničním výzkumným týmům z akademické sféry i průmyslu nejmodernější technologie a služby v oblasti vysoce výkonných výpočtů, numerických simulací, datových analýz a umělé inteligence. V současné době provozuje čtyři superpočítače: Anselm, Salomon, Barbora a specializovaný systém DGX-2. Aktuálně spravujeme cca 1 400 fyzických a více než 250 virtuálních serverů, přičemž 96 % běží na LINUX. K tomu používáme široké portfolio moderních pracovních nástrojů. IT4Innovations je také významným výzkumným centrem v oblasti superpočítačových technologií se silnými mezinárodními vazbami. Více na www.it4i.cz .

V současné chvíli hledáme kolegu/kolegyni, který/á povede náš IT tým zajištující provoz superpočítačů. Potřebujeme zkušeného managera, který je proaktivní, nadšený pro IT a superpočítače s otevřenou, komunikativní a přátelskou povahou. Nabízíme atraktivní práci na největších superpočítačích v ČR i v Evropě.

Náplň práce:

  • odpovědnost za každodenní provoz a správu superpočítačů národního centra IT4Innovations, návrhy efektivních řešení,
  • vedení a mentoring týmu administrátorů a vývojářů v souladu se strategickým záměrem a mezinárodními projekty,
  • zodpovědnost za iniciativu, motivaci a rozvoj celého týmu,
  • zajištění bezpečnosti a monitoringu provozovaných systémů,
  • zajištění správy a podpory uživatelů,
  • aktivní komunikace s týmem a vedením centra.

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání,
  • zkušenosti s vedením IT týmů,
  • výbornou znalost IT technologií,
  • aktivní znalost anglického jazyka,
  • orientace ve využití management a automatizačních nástrojů,
  • orientace v síťových technologiích a bezpečnosti,
  • schopnost plánování, realizace a dosahování cílů.

 Nabízíme:

  • mzdové ohodnocení dle zkušeností kandidáta, minimálně 70 000 Kč,
  • příležitost budování špičkových evropských výpočetních a datových infrastruktur,
  • zajímavou práci s moderními IT technologiemi,
  • spolupráce a kontakt s předními zahraničními pracovišti v oboru,
  • příjemné pracovní prostředí,
  • 6 týdnů dovolené a pružnou pracovní dobu,
  • parkování v budově centra,
  • příspěvek na penzijní připojištění a další zajímavé benefity.

Termín nástupu: od 1. 9. 2020 a nebo dohodou

Přihlášky doložené životopisem a motivačním dopisem zasílejte do 16. 8. 2020 na emailovou adresu petra.brozova@vsb.cz.  Do předmětu zprávy uvádějte prosím „Vedoucí útvaru provozu a správy HPC“.

Hledáme

Česky - plynule
Anglicky - domluvit se
Úroveň: Senior
Praxe: 1 rok
Vzdělání

Nabízíme

  • Plat
    70 000 Kč / měsíc
  • Typ odměny
    Odměna/Plat
  • Homeoffice
    Možný
  • Pracovní prostředí
    Moderní
  • Typ práce nebo projektu
    Moderní technologie Inovační projekty Transformační projekty

Další informace o pozici

  • Typ smlouvy
    Interní pozice (HPP)
  • Typ pracovního úvazku
    Plný úvazek
  • Typ firmy
    Střední
  • Místo pracoviště
    Ostrava-Poruba
  • Termín pro odpověď do
    16.08.2020
  • Termín nástupu
    01.09.2020