Junior DevOps Engineer

Zanalyzovat, navrhnout, vybírat technologie, odřídit, nasadit a spoustu dalšího na projektech náš TeamLeader týmu Technology&Delivery umí a právě dozrál čas na to, aby svoje znalosti DevOps předávat dál. Proto hledáme:

Úroveň
  • Junior
Spolupráce
  • Freelancer
  • HPP
  • Homeoffice
Úvazek
  • Plný úvazek
Mzda
Navrhni si mzdu
Informace

Popis pozice

CO BUDE V NOTIXU DĚLAT?

  • Pracovat s moderními technologiemi pro provoz webových řešení. - Spolupracovat s vývojovým týmem na automatizaci procesů sestavení a nasazení aplikací, jejich otestování a zabezpečení hladkého provozu.

Jinak řečeno:

  • Připravovat prostředí pro běh webových aplikací, instalovat a konfigurovat: webové servery, databáze, kubernetes clustery samostatné servery s dockerem a docker compose a další.
  • Automatizovat procesy buildu aplikací a jejich nasazení do prostředí pro běh. - Starat se běžící prostředí a aplikace a zabezpečovat jejich hladký chod. To všechno v úzké spolupráci s vývojovými týmy. Většinu věcí provozujeme v interním cloudu nebo na Azure.

Hledáme někoho, kdo nemusí všechno znát na první dobrou, ale oblast DevOps a CI/CD ho zajímá a chtěl by se jí dlouhodobě věnovat. Co nebudeš umět, to tě naučíme a dáme ti prostor pro samostudium.

CO BY MĚL UMĚT?

  • Znát základní principy kontejnerizace, mít základní zkušenosti s Dockerem.
  • Základy práce s GIT.
  • Administraci a práce v Linuxu alespoň na základní úrovni (CentOS/Debian/AlmaLinux).
  • Základy skriptování v BASHi případně v nějakém dalším skriptovacím jazyce (Python, Perl, Groovy, Go, Ruby …).
  • Vítáme zkušenosti s libovolným CI/CD nástrojem.

S ČÍM SE U NÁS SETKÁŠ?

  • Provozem aplikací na Kubernetes / Openshift / docker-compose.
  • Deployment pomocí Azure pipelines, Bitbucket pipelines, Helm chartů a ArgoCD.
  • Infrastrukturou v interním cloudu nebo Azure.
  • Ansible.
  • Repository: Nexus a Harbor.
  • Moderními Javascript/JAVA technologie.
  • Základní administrací PostgreSQL, MongoDB.

NA CO SE MŮŽEŠ V NOTIXU TĚŠIT?

  • Na hvězdné kolegy, co potkáš minimálně 2x v týdnu v kanceláři.
  • Dovolenou navíc za odpracované roky ve firmě, sick-days.
  • Cafeterii – fitko, sauna, nebo co si z nabídky vybereš.
  • Zajímavé firemní akce :-).

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Junior
  • Vzdělání:
    VŠ student

Pozice

Specialista DevOps Specialista DevOps

Jazyky

Česky – plynule Anglicky – čtení dokumentace

Informace o pozici

Typ odměny Odměna/Mzda
Vzdálená práce Homeoffice
Pracovní prostředí Moderní
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Inovační projekty
Typ smlouvy Interní pozice (HPP a další) Freelancer
Typ pracovního úvazku Plný úvazek
Typ firmy Střední
Místo pracoviště Praha 4 - Pankrác