IT risk management – senior

Pro našeho významného klienta z oblasti bankonvnictví hledáme konzultanta za účelem spolupráce/pomoci s implementací nových regulatorních požadavků DORA (Digital Operational Resilience Act) do procesů banky, zejména v oblastech IRTM, BCM a Informační bezpečnosti.

Spolupráce
  • Freelancer
  • Plný úvazek
Mzda
Navrhni si mzdu
Informace

Popis pozice

Požadavky na pozici:

  • Praktické zkušenosti s řízením IT rizik v korporátním prostředí
  • Schopnost komunikovat s IT specialisty, IT manažery a obchodními útvary
  • Znalost IT technologií a technických standardů
  • Dobré komunikační schopnosti, umění logické argumentace a přesvědčování
  • Alespoň rámcová znalost evropských směrnic a nařízení (NIS2 a DORA)
  • Certifikace – ISO 31000 (řízení rizik)

Výhodou:

  • Znalost procesu řízení 3. stran, outsourcingu
  • Zkušenosti se správou auditních doporučení, implementací bezpečnostních opatření
  • ISO 27000 (řízení informační bezpečnosti)

Obecné:

  • vysoká míra samostatnosti, logické a analytické myšlení, dobré komunikační schopnosti
  • odpovědnost za svěřený scope
  • aktivní řešení problémů
  • koordinace s pracovníky divize hlavně týmem IRTM a Informační bezpečnosti a projektovým managerem
  • aktivní komunikace s jednotlivými vlastníky aplikací/služeb/procesů
  • remote dle standardů banky (3dny kancelář/2 dny práce z domova), dále bude na domluvě s nadřízeným
  • minimálně 1x za týden účast na on-site schůzkách v prostorách banky
  • administrace (plánování schůzek, zápisy)
  • primární a preferovaný komunikační jazyk je ČJ
  • úroveň AJ B2/C1 (slovem/písmem)
  • alokace celé FTE
  • začátek spolupráce 15.4.2024
  • délka alokace do konce roku 2024 s možným přesahem do roku 2025
  • celková úroveň SENIOR (zasílejte kandidáty pouze se seniorními zkušenostmi)

Výhodou: v minulosti práce na projektech v bankovnictví

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Senior
  • Vzdělání:

Pozice

Specialista IT Securita IT konzultant

Základní dovednosti

vysoká úroveň komunikace v IT a Security oblasti praktická zkušenost s řízením rizik (SENIOR)

Výhodou

rámcová znalost evropských směrnic (NIS a ORA) ISO 31000 zkušenost z bankovního prostředí

Softskills

- aktivní komunikace

Jazyky

Česky – domluvit se Anglicky – čtení dokumentace

Informace o pozici

Vzdálená práce Homeoffice
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Inovační projekty Transformační projekty
Typ smlouvy Freelancer
Typ firmy Velká firma nebo korporace
Místo pracoviště Praha 4
Termín nástupu 15.04.2024