JAVA senior developer - Nová digitální banka

Homeoffice HPP
Komerční banka Praha - Stodůlky, náměstí Junkových 2772/1
Pro tvorbu aplikace v New digital bank (produkt Spořící účty) hledáme do nově budovaného scrum týmu senior Java developera. Naší misí je připravovat a vyvíjet atraktivní propozice pro spořící účty a termínovaná depozita do Mobilní a Internetové banky.

Víme, že mít dobrý „spořák“ je bankovní základ. Také víme, že udělat ho zajímavý, je opravdová designová výzva. Nechce mít jen tak nějaký spořák. Chceme mít aktivní a chytrý nástroj pro tvorbu krátkodobé rezervy. Staráme se tedy jak o design a vývoj nových produktů, tak o správu stávajících produktů, o komunikaci na klienty jak přímou tak nepřímou. Naším cílem je maximální možná spokojenost klientů s tím nejzákladnějším produktem, který banka může nabídnout.

Dělat s námi, je příležitost pracovat na projektu nové digitální banky postavené na nejmodernějších technologiích, který se dělá jednou za deset let. Snažíme se budovat development kulturu na solidních základech, automatizovat vše co dává smysl, ale otevřeně přiznáváme, že je stále na čem pracovat. I proto hledáme nové kolegy s podobným nastavením jako máme my. Jsme otevřeni inovacím, problém je pro nás výzva k vyřešení a nečekáme na někoho jiného, až to vymyslí za nás.

Udržitelnost vývoje našich aplikací vidíme v kvalitním, čistém a efektivním kódu, to by měla být naše společná mantra.

Aplikační vývoj komponent je realizovaný v Javě, s použitím Spring Boot frameworku. Výhodou je znalost Maven, GIT, integračních patternů REST (OpenAPI/Swagger), WS-SOAP, JMS. Jako další technologie používame Docker/Kubernetes, Kafka a Redis.

Hlavní náplň práce:

  • Stavět aplikaci tak, aby bylo snadné ji dlouhodobě udržovat a rozvíjet
  • Aplikovat patterny a architekturu, které budou tento cíl podporovat
  • Programování na základě funkčních požadavků
  • Assembly a Unit testování
  • Kontrola dodržování vývojových standardů

Požadovaná znalost:

  • Java 11, Spring Boot Framework 2.X, SQL (PostgreSQL)
  • Znalost integračních patternů REST (OPEN API), WS-SOAP, messaging
  • Znalost K8s, Docker, Redis
  • Znalost Cloud native development
  • Znalost Maven, GIT výhodou
  • Zkušenosti s programováním java aplikací 2 a více let

Ostatní požadavky:

  • Znalost principů objektového programování, SOA a architektury microservices
  • Znalost návrhových vzorů a architekturních principů
  • Základní chápání enterprise architektury
  • Spolehlivost, zodpovědnost a důraz na pečlivost
  • Schopnost přizpůsobit se vývojovým standardům organizace (guidelines) - nejlépe je i sám rozvíjet a obohacovat
  • Aktivní přístup k řešení zadaných úkolů

Jaké jsou benefity?

Nabízíme Vám

  • Moderní prostředí příjemného openspace ve Stodůlkách
  • Pružnou pracovní dobu a využití homeoffice (i mimo Covid omezení)
  • Zázemí silné a stabilní mezinárodní bankovní skupiny
  • 5 týdnů dovolené, kterou si lze skutečně vybrat, 2 dny na zotavenou a narozeninový den
  • Příspěvek na penzijko a zaměstnanecké rizikové pojištění
  • Plně hrazené 100 Kč stravenky
  • Zlatá karta (s cestovním pojištěním pro rodinu a asistencí pro auto i domácnost) a zaměstnanecké bankovní produkty (vč. hypoték)
  • 6720 bodů/Kč ročně do Cafeterie na zdraví, volný čas i vzdělávání a slevy u partnerů KB
  • komplexní Poradenský program (psychologické&právní služby)
  • Zvýhodněná MultiSportka, sportovní spolky a v budově sprchy a zázemí pro kola
  • Možnost využít služebních zařízení i pracovat na svém telefonu, na který přispějeme
  • Firemní tarif s daty na míru a nabídkou pro rodinu
  • Odměny jako bonus za skvělou práci nebo za doporučení kolegy

Hledáme

Česky - plynule
Anglicky - domluvit se
Úroveň: Senior
Úroveň: Expert

Nabízíme

  • Typ odměny
    Odměna/Plat
  • Vzdálená práce
    Homeoffice
  • Pracovní prostředí
    Moderní
  • Typ práce nebo projektu
    Moderní technologie Inovační projekty Transformační projekty

Další informace o pozici

  • Typ smlouvy
    Interní pozice (HPP a další)
  • Typ pracovního úvazku
    Plný úvazek
  • Typ firmy
    Velká firma nebo korporace
  • Místo pracoviště
    Praha - Stodůlky, náměstí Junkových 2772/1