IT Solution Specialist

We are seeking a talented IT Solution Specialist to join our dynamic team. As an IT Solution Specialist, you will play a crucial role in enhancing and optimizing our business processes through the utilization of Omnitracker, a flexible high-end all-in-one software solution.

Úroveň
  • Senior
Spolupráce
  • HPP
  • Homeoffice
Úvazek
  • Plný úvazek
Mzda
100 000 Kč / měsíc nebo si řekni o víc
Informace

Popis pozice

ABOUT POSITION:
As an IT Solution Specialist, you will play a crucial role in enhancing and optimizing our business processes through the utilization of Omnitracker, a flexible high-end all-in-one software solution. Your expertise in developing and
implementing efficient solutions will contribute to the overall success and growth of our organization.

Key Responsibilities:

  • Collaborate with cross-functional teams to understand business requirements and processes.
  • Understand business domain of merchant onboarding and other business areas and systems, which merchant onboarding system is communicating with or cooperating with
  • Design, develop and implement customized solutions using Omnitracker to streamline business
    processes in the most efficient way.
  • Configure and optimize the Omnitracker application to meet specific business needs.
  • Troubleshoot and resolve issues related to Omnitracker functionality.
  • Provide technical support to our application support team.

REQUIREMENTS:

  • Proven experience as an IT professional with a focus on development.
  • Familiarity with Omnitracker or similar all-in-one software solutions.
  • Strong problem-solving and analytical skills.
  • Excellent communication and collaboration abilities.
  • Ability to adapt quickly to new technologies and methodologies.
  • Attention to detail and commitment to delivering high-quality solutions.

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Senior
  • Praxe:
    4 roky

Pozice

Developer nezařazené

Základní dovednosti

Software Development

Softskills

Analytical skills

Jazyky

Česky – plynule Anglicky – čtení dokumentace

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

  • Zakládáme si na přátelském a individuálním jednání.
  • Zabýváme se i vývojem na zakázku, penetračním a zátěžovým testováním.
  • Poskytujeme daňové a účetní konzultace zdarma.
  • Právní poradenství zdarma.
  • Zažijete s námi skvělé teambuildingy.

Informace o pozici

Mzda 80 000 - 100 000 Kč / měsíc
Typ odměny Odměna/Mzda
Vzdálená práce Homeoffice
Pracovní prostředí Moderní
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Inovační projekty Transformační projekty
Typ smlouvy Interní pozice (HPP a další)
Typ pracovního úvazku Plný úvazek
Typ firmy Velká firma nebo korporace
Místo pracoviště Prague, 3 days onsite/2 days offsite