Expert SW licencí

Jsme jednou z největších firem v České republice. V současné době procházíme transformací a Vy máte příležitost uplatnit svůj profesionální přístup, kterým můžete změnit budoucnost České pošty a zároveň napsat svůj vlastní úspěšný příběh. Čeká nás nová éra a těšíme se, že do toho půjdete s námi.

  • Plný úvazek
Mzda
Navrhni si mzdu
Informace

Popis pozice

Co budete mít na starosti:

  • Správu IT aktiv a IT licencí.
  • Analýzu a optimalizaci IT nákladů.
  • Reporting.
  • Správu všech změn v prostředí IT.
  • Podporu interních projektů.
  • Zajištění dodržování softwarových licencí.
  • Implementovat a spravovat systém pro správu softwarových licencí
  • Poskytovat konzultace a školení v oblasti správy softwarových licencí.
  • Zpracování licenčních modelů (prostudování smlouvy, HW komponent, zavedení a nastavení parametrů v systému ITAM)
  • Tvorba, správa, aktualizace knihoven SW vzorů a licenčních šablon.
  • Zavádění HW komponent na základě požadavků odborných složek.
  • Kontrolní činnosti v oblasti evidence HW a SW.
  • Posouzení a označení SW jako schválený freeware.
  • Kontrola a vyhodnocení pravidelných skenů HW. Řešení nestandardního stavu skenování OS systému Windows.

Koho hledáme:

  • Máte středoškolské vzdělání s maturitou.
  • V oblasti správy softwarových licencí, ITAM máte praxi minimálně 3 roky.
  • Praxe: minimálně 3 roky v oblasti

Znalosti:

  • Právní předpisy upravující oblast autorských práv a ochrany počítačových programů.
  • Metodiky a postupy správy softwarových licencí.
  • Nástroje pro správu softwarových licencí.
  • Znalost licenčních podmínek výrobců SW (Microsoft, Oracle, SAP atd.).
  • Orientace v licenčních podmínkách.
  • Dobrá znalost správy IT aktiv, správy konfigurací, správy změn, správy incidentů a správy problémů.

Schopnosti:

  • Analytické myšlení
  • Samostatnost
  • Organizační schopnosti
  • Komunikační dovednosti

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Medior Senior

Pozice

IT mimo škatulky

Základní dovednosti

Licenční modely

Jazyky

Česky – plynule Anglicky – čtení dokumentace

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

A na co se u nás můžete těšit?

  • 5 týdnů dovolené.
  • Přátelský kolektiv, který Vám pomůže nejen v začátcích.
  • Work-life balance.
  • Stravenky v hodnotě 100 Kč a možnost vstoupit do programu MultiSport.
  • Příspěvek na rekreaci, nebo dětské tábory.
  • Zvýhodněné mobilní tarify pro Vás a Vaše blízké od společnosti T-Mobile.
  • Výhody a slevy na produkty skupiny ČSOB.
  • Pružnou pracovní dobu.
  • Možnost Home Office.
  • A k tomu navíc příspěvek na penzijní připojištění, nebo životní pojištění.

V tomto inzerátu jsou psány osoby v mužském rodě. Tento postup byl zvolen výhradně proto, aby bylo dosaženo co nejvyšší plynulosti textu. V žádném případě nevyjadřuje genderově podmíněný nebo diskriminační přístup České pošty, s. p. k uchazečům a uchazečkám o volná pracovní místa.

Informace o pozici

Typ odměny Odměna/Mzda
Vzdálená práce Homeoffice
Typ smlouvy Interní pozice (HPP a další)
Typ firmy Velká firma nebo korporace
Místo pracoviště Praha 3
Termín nástupu 05.02.2024